Emily Wells: Minik Bir Sır

kimi zamanlar müzikte bir nefes gerekiyor. dinlediğin onca şeyin arasında, kulağına kendi kararınla ya da istemeden tıkıştırdığın tonlarca müzik arasından bir tanesi “bu da ne?” dedirtiyor. böyle zamanlarda etrafımı sihirli hissediyorum.

emily wells böyle bir anda çıktı karşıma. albümünün adı “the symphonies: dreams memories & parties”. 2008’de çıkmış. hafiften cocorosie’yi çağrıştıran bir havası var. ama biraz daha teknolojiği sanki. bol bol keman, oyuncaklar, ksilofonla desteklenmiş ritmler ve aslında bir yandan klasik müzikle içiçe girmiş şarkılar.

kendinizi birisinin oyun odasına dalmış gibi hissettiğiniz şarkılar da var, gece uyurken ninni olarak dinlemek istedikleriniz de. ya da evde yatağın üstünde zıplayarak eşlik etmek istedikleriniz de.
last fm’de yazana göre oy verebilecek yaşa geldiğinde peşinde bir çok albüm şirketi varmış, ve dünyaca ünlü prodüktörlerle çalışmış fakat yine de bu büyük plak şirketleriyle çalışmak istememiş.
şimdilik hafiften bir sır gibi olduğunu hissediyorum kendisinin, sadece yakın arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebileceğiniz ama o zaman kendinizi başka herkese haksızlık ediyormuşsunuz gibi hissedeceğiniz türden.

Yorum Bırakın