Suat Mayın

Suat Mayın gizem düşkünü. Doğum tarihini verirse, bunu okuyan herkesin yaşı, burcu vb. konularda önyargı geliştireceği paranoyasına sahip. Görüldüğü gibi burç işini korkunç bir önyargı yaratma makinesi olarak değerlendiriyor ve küçümsüyor. Bir önyargısı daha var bunun. Büyük etoburdur. Vejetaryenliği; inanıyorsanız yaradılışı, inanmıyorsanız evrimi (yani bedenini) inkar ve boşuna direniş olarak görür. Çok saygısızdır.

Taşra desen değil, büyücek bir ilçe çocuğu. Ama yine de ilçe işte. Dayanamadı Suat Mayın, kaçtı oradan erken yaşta. Anadolu lisesini yatılı olarak okuyunca, üniversitede yurtta kalmayı reddetti, doğrudan eve çıkıp yalnızlıkla tanıştı. O günden beri ne sevgilileri ne kankaları oldu, ama yalnızlığına derman olmadılar. O da meraklı karakterinden mütevellit okudu da okudu. Üniversitede yalandan bilimlerden (sosyal bilimler) birini bitirdi. Fakat o uzun okumalar sonunda asıl mesleği gelip onu seçti. Herbokolog olmuştu.

Metalci bu. Öyle hayvan gibi black-death metal falan değil ama, yani, sert yine. Görsel hiçbişeyden anlamaz. “Yakışmış mı?” falan derseniz paralize olur. Bir gördüğü yüzü anında unutur. Sonra sokakta karşılaşınca tanımış gibi yapar. Ama duyduğunu unutmaz. Bu kişinin yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçer. Kendini çapkın zanneden bu pis ukala, ahkâmını kadıköyden kesiyor.

 

*  Suat’ın Prenseste yayınlanan tüm yazılarını burada görebilirsiniz.