Çağlar Çakmak

Bu hanım kızımız 1982’de İzmir’de doğdu. İzmir’in gevşemiş havasına gönül tellerini feda ederek 17 yaşında üniversite için İstanbul’a geldi. 4 sene okuduğu okulunda hiç birşey öğrenemediğini farkettiğinde “Ben bu hayatta ne yapabilirim acaba?” diye kendisine sorarak her zaman büyük tutkusu olan müzikle ilgili birşeylere el atmaya karar verdi.

Isteği şey albüm kayıtlarında çalışmak olsa da işi öğrenmek için gittiği bir post prodüksiyon şirketinden bir daha çıkamadı. 9 senedir aynı yerde, freelance olarak ses teknisyenliği yapmakta.

Liseden beri sevdiği fotoğraf çekme işini hala kendisine iyi bir lens alamadığı için “Lens önemli değil, önemli olan kompozisyon.” seviyesine taşıyıp halen bu tutkusunu çeşitli oyuncaklarla perçinlemektedir.

Müziği, kahveyi, teknolojiyi ve sigarayı çok seven bu kızımız genellikle çok çok tembel ve kıpırdamayı pek sevmeyen bir yapıya sahip. Teknoloji ve müzik haberlerini okumadığı günlerde yine de bilgisayarının başından ayrılmayarak gözlerine ve beynine ihtiyaçları olan radyasyonu çekinmeden sunmaktadır.

Senelerce artçı olarak sürdürdüğü motosiklet tutkusunu yaklaşık 4 sene önce şöförlük mertebesine taşıyarak tembel bünyesini evden çıkartmak için çok şahane ve geçerli bir sebep bulmuştur. Boş zamanlarında İstanbul içi olsun, dışı olsun kimi yerlere motoruyla seyahat etmek hayatında asla vazgeçemeyeceğini düşündüğü bir alışkanlığa dönüşmüştür.

Bugünlerde yeni edindiği “Hergün 1 sudoku çözmek” düsturuyla kaybettiği beyin hücrelerini tamir etmek derdinde..

 

*Çağlar’ın Prenseste yayınlanan tüm yazılarını burada görebilirsiniz.